Jeżeli kochacie prostotę, minimalizm i naturalność, będziecie zachwyceni tym obiektem. W całości pokryto go drewnem i pomalowano farbą w jasnym kolorze. Wszystko w duchu lat 30 XX wieku. Oryginalna podłoga z dębowych desek zachowała się niemal w całości. W 2015 roku władze Supraśla zakończyły remont, który po 80 latach przywrócił Domowi Ludowemu jego pierwotny charakter międzywojennego modernizmu – wyjątkowego na skalę całego kraju, bo w całości drewnianego.

 

Dom Ludowy powstał w 1934 r. z projektu znanego białostockiego architekta inż. Jarosława Giryna – tego samego, któremu  Teatr Dramatyczny w Białymstoku zawdzięcza swój wygląd. Przez to można zauważyć wiele podobieństw w obu budynkach (jak charakterystyczna przeszklona klatka schodowa).

Obecnie Dom Ludowy spełnia funkcję reprezentacyjnej sali widowiskowej, przygotowanej pod koncerty, spektakle, pokazy filmów oraz różne eventy. Dom Ludowy po remoncie wzbogacił się o scenę letnią na tyłach budynku. Obecnie obiekt może się poszczycić doskonałą akustyką. Zmieści się w nim 100 osób na parterze oraz 50 na balkonie.

Przed remontem przez wiele lat funkcjonował jako kino „Jutrzenka”. Obecnie przywrócono dawną nawę: Dom Ludowy. Jest on obiektem, obok którego trudno przejść obojętnie. Jaśnieje z daleka, rozświetlony dodatkowo blaskiem świateł z okien restauracji Prowincja, którą od 2017 roku prowadzą tu Ania i Michał Arciszewscy. Znana z doskonałej kuchni łączącej tradycję z inspiracjami z całego świata, zbiera coraz większe grono miłośników. W miejscu obecnej Prowincji, przy Domu Ludowym działał wcześniej Alkierz –kultowa w wielu kręgach klubokawiarnia, w której tętniło życie artystyczne.

Dom Ludowy znajduje się w Rejestrze Zabytków województwa podlaskiego. W 2016 roku został laureatem ogólnopolskiego konkursu Zabytek Zadbany.